Kosova mban stërvitjen e fundit para përballjes me Izraelin

Kombëtarja e Kosovës do të mbajë sot stërvitjen e fundit para përballjes me Izraelin.

Stërvitja mbahet në ora 10:45, në Kampin Nacional në Hajvali dhe do të udhëhiqet nga trajneri Alain Giresse.

“Dardanët” të shtunën më 25 mars nisin kampanjën kualifikuese për Kampionatin Evropian “EURO 2024”, ku do të përballet me izraelitët.

Ndërkaq të martën, “verdhekaltrit” do të luajnë në “Fadil Vokrri” kundër Andorrës