Këta janë dy të plagosurit në një lokal në Gjakovë

Dy persona janë plagosur në një lokal mbrëmë rreth mesnate në Gjakovë.

Burime të IndeksOnline bëjnë me dije se të plagosur kanë mbetur Driton dhe Jeton Stublla. Ndërsa i dyshuari për këtë rast është Shkelzen Ahmeti, i cili ndodhet në arrati dhe është në kërkim nga Policia e Kosovës.

Për këtë rast janë deklaruar edhe nga Policia e Kosovës. Zëdhënësi Sheremet Elezaj, ka bërë me dije se i dyshuari është në kërkim.

“Policia menjëherë ju ka përgjigjur rastit dhe viktimave ju është ofruar trajtim mjekësor. Nga informatat e para të pranuara, gjendja e tyre shëndetësore është stabile. Aktualisht jemi duke kryer procedurat e nevojshme hetimore në drejtim të zbardhjes së rastit dhe kapjen e të dyshuarit. Në konsultim me prokurorin e shtetit është iniciuar rast “vrasje në tentativë” dhe “mbajtje në pronësi , kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”, tha ai.