Mbi 5 mijë raste aktive me virusin korona në Kosovë

Members of the University Clinical Center of Kosovo in protective gear walk past a sign reading "Ambulance For Coronavirus" at the University Clinical Center of Kosovo in Pristina on March 14, 2020. - Kosovo reported its first coronavirus (COVID-19) case on March 13, 2020, in a 22-year-old Italian woman and a 77-year-old Kosovar man, both recently returned from Italy. (Photo by Armend NIMANI / AFP)

Një i vdekur dhe 852 raste të reja me COVID-19, janë shënuar në raportin e fundit të Institutit të Shëndetësisë.

Sipas raportit janë bërë 2.201 testime, prej të cilave me pozitivistet kanë dal 38.70 përqind.

E derisa janë shëruar 394 persona, janë vaksinuar 73 persona.Po ashtu, sipas raportit, janë dhënë 549 vaksina për dozën e katërt.