I Madh e i Vogël Nga sot ky fshat do jetë AAK.

Deputeti i AAK-së Daut Hradinaj në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se  nga sot ky fshat do jetë AAK/ Klina.info

Postimi i plotë

 

Sonte në fshatin Maxharaj në konakun e Fazli Kastratit që e kisha paralajmëruar, u pritem nga i madh e i vogël.
Nga sot ky fshat do jetë AAK.
Kjo frymë e mbështetjës e meriton respektin më të madh.
Këta njerëz bujarë qe sot na u bashkuan dhe atyre që do na bashkohen në ditët në vijim, ju premtuam që do rrugëtojmë bashkë në të mirën e përbashkët.
Falemnderit fshatit Maxharraj dhe Fazli Kastratit.
Aleanca me vizionin e saj për shtet funksional dhe i pa nënshtruar ndaj askujt që e cenon sovranitetin e Kosovës po merr mbështetje të madhe tek populli.
DH