I dyshuari që sulmoi me thikë dy persona në Pejë, mbetet në arrati

Dy persona në Pejë, kanë raportuar në Polici se derisa kanë qenë në një lokal, janë sulmuar me thikë nga një person i panjohur.

Sipas Policisë rasti që po trajtohet si lëndim i rëndë trupor, ka ndodhur të mërkurën pak para mesnatës.

Ata janë dërguar për tretman mjekësor dhe janë jashtë rrezikut për jetë.

“Rr. Selman Lajqi, Pejë / 25.10.2023 – 23:30. Dy viktimat meshkuj kosovarë kanë njoftuar se derisa ishin në një lokal, pas një mosmarrëveshje janë sulmuar fizikisht me thikë nga një person i panjohur. Të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor dhe sipas mjekëve janë jashtë rrezikut për jetë. I dyshuari ndodhet në arrati, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raportin e Policisë.