LATEST ARTICLES

Haradinaj kërkon nga SHBA-ja të kontribuojë në forcimin e FSK-së

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka takuar drejtorin e Departamentit të Mbrojtjes për Evropë dhe Politikat e NATO-s, Andrew...

687 infermierë kërkuan licencë për ikje jashtë vendit në vitin 2022

687 infermierë kanë kërkuar vërtetime nga Oda e Infermierëve të Kosovës për emigrim vetëm në vitin 2022. Krahasuar me vitin 2021, ky numër është...

Rikthehet futbolli kosovar, sot katër ndeshje të Kupës së Kosovës

Futbolli kosovar, sot rikthehet në aksion me ndeshjet e Kupës së Kosovës. Në program janë katër ndeshje të vlefshme për 1/8 e finales. Kampioni i Kosovës,...

Sot shënohet Dita Botërore e Kancerit

4 shkurti është Dita Botërore e Kancerit, e cila synon të rris ndërgjegjësimin për kancerin dhe për të inkurajuar parandalimin, zbulimin dhe trajtimin e...

Katër persona ikin nga Qendra Rehabilituese e të Sëmurëve Psikiatrik në...

Tre meshkuj dhe një femër janë larguar ditën e djeshme nga Enti Special në Shtime. Pas vërejtjes nga stafi përkujdesës se katër persona nuk gjenden...

Gjashtë të burgosur përleshen mes vete në Burgun e Dubravës

Një pëleshje mes gjashtë personave ka ndodhur dje rreth orës 15:30 në Burgun e Dubravës. Policia ka njoftuar se  pesë të dyshuar meshkuj  kosovarë, kanë...

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vazhdim

Reshje lokale bore do të fillojnë sonte në shumë vise të Republikës së Kosovës. Sot në Kosovë na pret mot mjaft i ndryshueshëm. Priten edhe...

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka pritur në takim kryeministrin e...

Në Pallatin Vahdettin të Stambollit ka nisur takimi mes presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Presidenca turke të enjten...

Vaji i prodhuar në Serbi nuk i plotëson kriteret, Inspektorati urdhëron...

Inspektorati i Tregut ka kryer inspektime lidhur me verifikimin e sasisë dhe peshës së produkteve nëpër operatorët ekonomik në Republikën e Kosovës. Pas analizave në...

Policia u kërkon ndihmë qytetarëve për gjetjen e Filiq Slavisa, i...

Sektori për Hetimin e Krimeve te Luftës ka dalë me kërkesë për ndihmë nga qytetarët, për gjetjen e Filiq (Vojislav) Slavisa, i cili është...