Granit Xhaka në 11-shen më të mirë të vitit në Bundensligë

Bundesliga e ka bërë të ditur ekipin më të mirë të këtij sezoni.

Në formacionin e vitit të ligës elitare gjermane bën pjesë edhe Granit Xhaka, i cili me ekipin e tij Bayer Leverkusen u shpallën kampion, për herë të parë në histori.

Përveç tij, nga skuadra e “farmacistëve” janë edhe Florian Wirtz, Jonathan Tah, Jeremie Frimpong, Alejandro Grimaldo dhe Victor Boniface.

Në 11-shen e vitit, Bayern Munchen përfaqësohet nga Harry Kane dhe Jamal Musiala, teksa Suttgarti janë Waldemar Anton dhe Serhou Guirassy.

Ekipi i drejtuar nga Xabi Alonso, tani e synon edhe një trofe, atë të EUROPA LEAGUE.

Në ndeshjen e parë gjysmëfinale, Leverkusen e mposhti Romën me rezultat 2:0.