E fundit: LDK mbledh nesër Këshillin e Përgjithshëm, flasin për koalicionin me LVV-në

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së do të mblidhet nesër në ora 13:00.

Kjo mbledhje do të zhvillohet në selinë e LDK-së dhe do të flitet për koalicionin me LVV-në.

Gjatë ditës së sotshme është raportuar në media që marrëveshja është arritur por ende nuk ka pasur ndonjë njoftim zyrtarë.

Nesër pritet të jetë dita vendimtare ku do të vendoset rreth koalicionit.

Të hënën, Kuvendi i Kosovës voton për formimin qeverisë

SHARE