Dy lëkundje tërmeti në mëngjes, sa ishte magnituda

Pas gërmetit me magnitudë 4.9, dy lëkundje të tjera janë regjistriar këtëmëngjes në vendin tonë. Instituti i Gjeoshkencave ka publikuar të dhënat.

Sipas IGJEUM lekundja e fundit është regjistruar në orën 04:20 me magnitudë 2 dhe me epiqender 4 km në Veri-Perëndim të Bubqit në Fushë Krujë.

Para kësaj, në orën 02:13 një tjetër lekundje është shënuar në Derven të Fushë Krujës, me magnitudë 1.5.

Ndërkohe, që sinoptikanët i lidhin këto me pasgoditjet e tërmetit të 26 nëntorit./abcnews.al