Durrësi goditet sërish nga tërmeti

Një tjetër pasgoditje ka lëkundur qytetin e Durrësit. Pak minuta më parë ka rënë një tërmet 4 i shkallës Rihter, vetëm 12 kilometra larg Durrësit.

Në qytetin ku humbën jetën dhjetëra, lëkundjet janë ndier në mënyrë të konsiderueshme dhe dhjetëra qytetarë kanë dalë në rrugë./

SHARE