Dorëzohet në polici personi që goditi për vdekje 7-vjeçaren në Skenderaj

Mbrëmë ka vdekur një 7-vjeçare nga fshati Kllodernicë e Skenderajt, pasi është goditur nga një veturë,

Policia njofton se pas një kohe, i dyshuari është vetëparaqitur në stacion policor, ku me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Trupi i pa jetë i viktimës u është dërguar familjarëve.

“Raportohet se i dyshuar mashkull kosovar derisa ka drejtuar veturën, ka goditur këmbësoren-viktimën femër kosovare e mitur dhe është larguar në drejtim të panjohur. Viktima ishte dërguar në Emergjencën e Skenderajt ku mjeku kujdestar ka konstatuar se e njëjta është pa shenja jete. Pas një kohe i dyshuari është vetë paraqitur në stacion policor, ku me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt, ndërsa trupi i pa jetë i viktimës u është liruar familjarëve”, thuhet në raportin e PK-së.

SHARE