Del me shoqen dhe nuk kthehet më në shtëpi 18 vjeçarja nga Peja

Janë bërë 24 orë që kur një famije nga fshati Vitomericë e Pejës nuk e di se ku ndodhet vajza e tyre 18 vjeçare,

Dje rreth orës 11:30, nëna është ankuar në polici për zhdukjen e 18 vjeçares.

Ajo ka deklaruar se vajza e saj është përdoruese e substancave narkotike.

Këtë ngjarje për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar edhe zëdhënsi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Pejës, Fadi Gashi i cili ka thënë se 18 vjeçarja ka dalë nga shtëpia së bashku me një shoqe kinse për të shkuar në një ditëlindje.

Mirëpo, shoqja e saj e cila në orët e pasditës është khtyer ka thënë se 18 vjeçarja është larguar me një taksi dhe nuk është parë më.

Gashi ka thënë për Gazetën se në lidhje me këtë rast është njoftuar edhe prokuror