DALIN PAMJET, KUSH JANË DY MËSUESIT SHQIPTARË QË VDIQËN NË AKSIDENT

Po ktheheshin nga puna e tyre drejt qytezës së Memaliajt, por për dy mësuesit shqiptarë ka qenë udhëtimi i fundit.

Makina ku udhëtonin mësuesit e identifikuar si Aleksandër Sako 43 vjeç dhe Ornida Hoxha, 36 vjeçare, ka humbur kontrollin e për pasojë ka rënë në një kanal anash rrugës.

Makina është përmbysur e për pasojë ka zënë poshtë mësuesit duke i marrë jetën.

Njoftimi i policisë

Memaliaj/ Informacion paraprak.

Në rrugën nacionale Memaliaj-Krahës, në vendin e quajtur “Mogila”, një automjet tip Benz ka dale nga rruga dhe është përmbysur.

Si pasojë kanë humbur jetën drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri që ndodhej në mjet.

Në vendngjarje shkoi grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.