City kalon në epërsi ndaj Liverpoolit

Është duke u zhvilluar superkupa e Anglisë mes Liverppolit dhe Manchester Cityt.
Skuadra e Pep Guardiolës ka arritur të kalojë në epërsi në minutën 11-të të ndeshjes.
Ishte Rahem Sterling ai i cili shënoi golin e parë në ndeshje.
Kujtojmë që pak minuta para se të shënohej goli, Sane është larguar nga loja për shkak të lëndimit që pësoi në një duel me Arnold.