Bayerni sot dhe zyrtarisht mund ta fitojë titullin e Bundesligës

Ku kanë mbetur edhe katër xhiro deri në fund, Bayerni tashmë ka siguruar edhe titullin kampion në Bundesligë.

Klubi gjerman me një fitore eventuale ndaj Mainz sot, do të fitojë titullin e nëntë me radhë,

Edhe pse u eliminuan nga Liga e Kampionëve, djelmoshat e Flick treguan përformancë të lartë edhe këtë vit në ligë.

Kujtojmë se takimi ndërmjet Meinz dhe Bayernit zhvillohet me fillim nga ora 15:30.

SHARE