Arrestohet shtetasi gjerman në aeroportin e Prishtinës

Një shtetas gjerman është arrestuar të dielën në aeroportin “Adem Jashari”.

Kjo pasi që, të njëjtit gjatë ontrollit të valixhes i është gjetur një pistoletë me shtatë fishekë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas gjerman që ishte duke udhëtuar në destinacionin Prishtinë–Shtutgard, pasi që gjatë kontrollit të valixhes i është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me shtatë fishekë”, thuhet në raportin e policisë.

Tutje, policia bënë të ditur se me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

SHARE