Arrestohet një person në Malishevë, vrau një qen me pushkë gjuetie

Gjatë ditës së djeshme, Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar, pasi i njëjti me një pushkë gjuetie kishte vrarë një qen, shkruan Gazeta Metro.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur në Malishevë.

Ndërsa, në vendin e ngjarjes janë gjetur 3 gëzhoja si dhe nga i dyshuari është sekuestruar një pushkë gjuetie. Pas inicimit të rastit me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

“Malishevë 27.10.2023 – 09:00. Është arrestuar i dyshuari  mashkull kosovar për shkak se me një pushkë gjuetie kishte vrarë një qen. Në vendin e ngjarjes janë gjetur 3 gëzhoja si dhe nga i dyshuari është sekuestruar një pushkë gjuetie. Pas inicimit të rastit me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt”.