Arb Manaj transferohet në klubin kroat

Sulmuesi kosovar, Arb Manaj në sezonin e ri do ta vesh fanellen e skuadrës Slaven Belupo.

Klubi kroat e ka zyrtarizuar transferimin e tij përmes një njoftimi në faqen zyrtare, transmeton

Manaj së fudi ishte pjesë e skuadrë turke Bandirmaspor, por kishte luajtur edhe në disa klube të tjera të kampionatit turk si: Ankara Keçiorengucu dhe Balikesirspor.

24-vjeçari nënshkroi kontratë dyvjeçare me klubin kroat, me mundësi vazhdimi për një tjetër.

Manaj ka nisur karrieren si futbollist në kampionatin e Kosovës ku ka luajtuar për Dukagjinin dhe Trepçën ’89

SHARE