Foto e tmerrshme: Në këtë tendë jeton familja e një veterani të luftës në Drenicë

Selman Avdiu, invalid i luftës, është duke jetuar në kushte të mjerueshme së bashku me gruan dhe gjashtë fëmijët e tij, raporton Gazeta Express.

Lajmin e ka bërë të ditur në Facebook, Arjeta Fejza, që në zgjedhjet e fundit ishte kandidate për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje.

Unë besoj në përgjegjësi institucionale, por edhe në humanitet, prandaj ju ftoj të bashkohemi në këtë nismë”, ka shkruar ajo.

“Ky është Selman Avdiu invalid i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i cili tashmë jeton në këto kushte me gruan dhe 6 fëmijët e tij, në fshatin Shtrubullov komuna e Drenasit”, ka thënë Fejza, derisa ka publikuar edhe numrin e kontaktit të Avdiut./