Albin Kurti dhe Vjosa Osmani vizitojnë familjen Jashari

Kryeministri Albin Kurti dhe kryekuvendarja Vjosa Osmani për nder të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, sot kanë bërë homazhe në kompleksin memorial në Prekaz për familjen Jashari.

Sot shënohet 22 vjetori i Epopesë, ku kujtohet sakrifica e të rënëve dëshmorë nga sulmet e forcave serbe.

Ata së bashku me dy zëvendësministrat, ministrat po qëndrojnë për vizitë në konakun e Rifat Jasharit./ Klinainfo/