Plagoset me armë zjarri një person në Fushë-Kosovë

Dje në Fushë-Kosovë është plagosur një person me armë zjarri, raporton Gazeta Sinjali.

Policia tha se plagosja ka ardhur si pasojë e një mosmarrëveshje, i dyshuari ndodhet në arrati.

“Viktima mashkull ka informuar se pas një mosmarrëveshje, i dyshuari mashkull me pistoletë e ka plagosur viktimën. Viktima pas tretmanit mjekësor në QKUK është liruar. Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe është konfiskuar një gëzhojë e kalibrit 9 mm. I dyshuari gjendet në arrati”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës. /Gazeta Sinjali/