Aksidentohet hajni me veturë të vjedhur, lëndohen dy policë gjatë arrestimit të tij

Një person është arrestuar pasi që dyshohet se është aksidentuar me veturë të vjedhur. I njëjti ka tentuar të i ikë policisë, por që ka dështuar.

Me veturë të vjedhur në fshatin Dollc të Klinës, hajni ka shkaktuar aksident trafiku.

Gjatë arrestimit lëndime trupore kanë pësuar edhe dy zyrtarë policor dhe i dyshuari në aksident trafiku.

Të lënduarit kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje