​Maqedoni Veriore, 101 raste të reja me Covid-19 dhe 5 të vdekur

epa08318774 People walk over the old stone bridge in Skopje, Republic of North Macedonia, 24 March 2020. After the video conference, General Affairs Council of the EU gives green light to start accession talks to North Macedonia and Albania. EPA/GEORGI LICOVSKI

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 101 raste të reja me virusin korona.

Më shumë se gjysma, gjegjësisht 57 janë nga Shkupi, Tetova 19, Kumanova 13 dhe disa qytete të tjera nga një rast.

Jetën e kanë humbur 5 persona, një nga Shkupi, dy nga Kumanova, një nga Struga dhe një nga Gostivari, derisa të shëruar janë 22 pacientë. /AlsatM/

SHARE