Vetaksident në Mitrovicë, lëndohet një person

Një vetaksident ka ndodhur në Mitrovicë, saktësisht në fshaton Broboniq.

zëdhënësin e Policisë së Kosovës, Avni Zahiti.

Ai konfirmoi aksidentin dhe tregoi se një person ka mbetur i lënduar.

“Një aksident   trafiku me të lënduar ka ndodhur  rreth orës 16:00, në rrugën rajonale Mitrovicë- Skenderaj  segmenti rrugor zona e  fshatit Broboniq. Në aksident e përfshirë  një veturë civile, ku   drejtuesi humbë kontrollin ndaj automjetit  dhe shkakton vetëlëndim.”, u shprehë ai. /Klina info/

SHARE