Vdes punëtori i Postës së Kosovës, i prekur me koronavirus

Shoqata Sindikale e Punëtorëve të Postës së Kosovës ka bërë të ditur se një punëtor i Postës së Kosovës, XH.C, ka ndërruar jetë sot, i njejëti ishte i prekur me koronavirus,

Sipas njoftimit, i ndjeri ishte nga regjioni i Prizrenit.

“Me dhimbje të madhe morëm lajmin për vdekjen e kolegut tone,  Xh.C., punëtor i Postes se Kosovës ne regjionin e Prizrenit. Baca Xh. ishte prekur nga coronavirusi. Ne këto momente te pikëllimit, Sindikata e Punëtorëve te Postes se Kosovës i shpreh ngushëllimet me te sinqerta familjes C., miqve e kolegëve te tij, dhe te gjithë punëtorëve te Postes. Vdekja e tij e parakohshme është humbje e madhe jo vetëm për familjen, por edhe për Posten e Kosovës”, thuhet në njoftimin e Sindikatës së Punëtorëve të Postës./Klina.info/

SHARE