Vdes nëna e heroit Enver Zymber

Ka ndërruar jetë Sevdije Zymberi, nëna e policit hero Enver Zymberi.

Lajmin për vdekjen e nënës së Enver Zymberit e kanë bërë të ditur familjarët përmes rrjeteve sociale.

Varrimi i të ndjerës do të bëhet sot (e mërkurë) nga ora 16:00 në varrezat e fshatit Dubovc.

Postimi i plotë nga djali i saj Egzoni:

Te Allahut jemi dhe te ai te gjithë do te kthehemi
Sot me date 02.22.2022 nëna im ia dorzoje shpirtin krijuesit te vet!
Varrimi do behet sod prej ores 16:00 ne varrezat e Fshatit Dubovc.
Zoti te meshirofte nënë time e cila luftoj qe 9 vite per shkak te sulmit ne tru dhe sikur te mos i mjafton kjo Allahu deshti qe ta sprovoj edhe me Virusin Covid-19 dhe ju bene shum semundje dhe nuk mundi ti perballonte dhe ndrroji jet.
Falemnderit Allah qe na ke udhzu per jeten. InshAllah takohemi ne Xhehnetin Firdeus nëna ime.