Vdes aktivisti i VETËVENDOSJE! në Prizren, Hysni Hyseni (Doda).

Pas 11 dite bëhen 13 vjet prej kur u plagos dhe humbi njërin sy në protestën e 10 shkurtit 2007, që nga ajo kohë e deri më sot Doda nuk është ndal në aktivitetet e Lëvizjes.

U prehësh në paqe Dodë.
Ngushëlime familjes!