UEFA Champions League/ Mësohen takimet çerekfinaliste, çfarë ndeshje të ‘çmendura’

Sot është hedhur shorti i fazës çerekfinale të UEFA Champions League.

Skuadrat e kualifikuara në çerekfinale: Manchester City, Chelsea, Liverpool, Porto, Real Madrid, PSG-ja, Bayern dhe Dortmund kanë mësuar kundërshtarët e tyre.

Në këtë fazë do të kemi shumë ballafaqime interesante, me derbin: Real Madrid – Liverpool

Manchester City – Borussia Dortmund

Porto FC – Chelsea FC

Bayern Munchen – PSG

Real Madrid – Liverpool