Tragjike:Tre vëllezër vdesin brenda një muaji nga Covid-19

Që nga marsi kur u përhap edhe në vendin tonë Covid-19, ka marrë mbi 400 jetë, ndërsa gushti ishte muaj tragjik për familjen Ymeri nga Ferizaj, të cilëve nga ky virus i vdiqën tre vëllezër,

Ferat, Murat dhe Berat Ymeri, janë viktimat e  radhës të këtij virusi.

Lajmin për këtë e ka bërë publik deputeti i Kuvendit nga radhët e LVV-së Hekuran Murati, e i cili i kishte kushërinj.

“ Virusi tashmë është kthyer në tragjedi për shumë familje. Sepse viktimat nuk janë vetëm statistika, por janë persona me emër e mbiemër, familjarë e prindër të dikujt:, ka shkruar mes tjerash Murati.