Tragjedi në Gradicë, te Drenasit një i mitur i vrarë dhe babai i plagosur

Një ngjarje e trishtueshme ka ndodhur pak çaste më parë në fshatin Gradicë të Drenasit.

Një person ka shkrepur një bresheri plumbash në drejtim të dy personave babë e bir, siç mëson DrenicaSot nga burime të sigurta ka mbetur i vrarë një i mitur, ndërsa babai i tij është i plagosur rëndë.

Siç mëson DrenicaSot i dyshuar është një bashkëfshatarë i viktimave.