Therje me thikë në Pejë

Dy persona janë arrestuar në Pejë, pasi që të njëjtit pas një fjalosje kanë sulmuar fizikisht duke e godit me thikë viktimën mashkull.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në Spitalin e Pejës dhe i njëjti sipas mjekut kujdestar është në gjendje të rëndë shëndetësore, transmeton KSP.

Me urdhër të prokurorit pas intervistimit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.