Arrihet marrëveshja, Vedat Muriqi në Galatasaray për 4 milionë euro

edat Muriqi do t’i bashkohet gjigantit turk Galatasaray këtë verë, pasi skuadra e tij Çaykur Rizespor arriti marrëveshje për ta shitur atë për katër milionë euro. Edhe gjiganti tjetër turk, Fenerbahce ishte në garë për kosovarin, por u mund nga rivali i tij.

Pas negociatave të gjata por të frytshme, Galatasaray dhe Çaykur Rizespor kanë arritur marrëveshje për sulmuesin e Kosovës, raporton Gazeta Express.

Mediat turke njerëzori e raportuan gjatë ditës së sotme se sulmuesi i Kombëtares së Kosovës është pajtuar t’i bashkohet Galatasaray pasi klubet arritën marrëveshje për të.

Pas pak më shumë