Sulmohen dy vajza të mitura në Istog

Dy vajza të mitura raportohet se janë sulmuar nga një i mitur të hënën në Istog. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00, ndërsa viktimave u është ofruar tretman mjekësor. Kështu thuhet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit, pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt. Rasti është inicuar si sulm.

“Istog 07.11.2022 – 13:00. Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se mashkull kosovar i mitur, ka sulmuar dy femra kosovare të mitura, duke i shtyrë ato me duar. Viktimave u është ofruar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, njofton policia.

SHARE