Sot në Superligë: Drenica-Dukagjini, Gjilani-Feronikeli, Malisheva-Ulpiana

Sot do të zhvillohen tri ndeshje në kuadër të BKT Superligës, ku Drenica do ta pret Dukagjinin, Gjilani do të pret vendin e fundit në tabelë – Feronikelin, dhe Malisheva do të përballet me Ulpianën.

Gjilani është në vendin e tretë në tabelë, me të njëjta pikë me rivalin lokal Dritën, ndërkohë që Ballkani qëndron në vendin e parë me 8 pikë më shumë.