Sot në aksion tri ndeshje të Superligës

Sot në program do të jenë tri sfida në Superligën e Kosovës në futboll.

Në këtë xhiro të 26-të, luhet derbi i anamoravës mes Dritës e Gjilanit.

Të dy ekipet kanë synime krejt të kundërta, të kaltrit luftojnë për titullin kampion, kurse të kuqtë për ikje të barazhit.

Me fitore eventuale, Drita barazohet me pikë me liderin Ballkanin.

Dukagjini – Feronikeli 74 dhe Fushë Kosova – Prishtina janë dy ndeshjet tjera.

Të tri këto përballje luhen nga ora 13:00.