Një i vdekur dhe 64 raste te reja me Covid-19

Members of the University Clinical Center of Kosovo in protective gear walk past a sign reading "Ambulance For Coronavirus" at the University Clinical Center of Kosovo in Pristina on March 14, 2020. - Kosovo reported its first coronavirus (COVID-19) case on March 13, 2020, in a 22-year-old Italian woman and a 77-year-old Kosovar man, both recently returned from Italy. (Photo by Armend NIMANI / AFP)

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit një person ka vdekur si pasojë e COVID-19 dhe janë shënuar edhe 64 raste të reja nga 516 testime të bëra.

Po ashtu në 24 orët e fundit janë shëruar 363 persona, ndërsa në total numri i rasteve aktive me COVID-19 është 1.025.

Të vaksinuar në këtë periudhë raportuese janë 12 persona