Sot mot me diell dhe vranësira kalimtare

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me intervale më të gjata me diell.

Sipas ‘Mendimi për Motin’, në pjesën lindore të vendit parashihen vranësira kalimtare në orët e pasditës.

Temperaturat minimale zbresin në -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa gjatë ditës shkojnë prej 7 deri në 8 gradë Celsius.