Sot mësohet lideri i vërtetë i Superligës

Sot do të zhvillohen dyndeshje tepër interesante në futbollin kosovar.

Ndeshjet janë të vlefshme për javën e 26-të të AlbiMall Superligës së Kosovës

Vëmendja kryesore do të jetë në qytetin e Suharekës, aty ku Balkani do të jetë nikoqire e Llapit.

Të dyja skuadrat janë në garë për titullin e kampionit, me skuadrën suharekase e cila prin me 51 pikë, një më shumë se ajo nga Podujeva.

Një ndeshje tjetër interesante është edhe ajo mes Litisë dhe Malishevës.

Skuadra nga Prizreni është e fundit në tabelë me 10 pikë, ndërsa Malisheva renditet në pozitën e katërt me 44 pikë.

Të dy ndeshjet zhvillohen nga ora 13:00