Shqipëria ia shënon katër gola  Islandës, “çmenden” në festë shqiptarët

Shqipëria ka shënuar dy gola të shpejtë, për katër minuta, për ta dërguar në 4 me 2 rezultatin kundër Islandës.

Odise Roshi realizoi golin e epërsisë për 3 me 2 në minutën e 79′.

Fieraku mori një top në të djathtë, u fut bukur në zonë, liroi të djathtën dhe gjeti rrugën e rrjetës, i ndihmuar edhe nga devijimi i mbrojtësit!.

Ndërkaq, Sokol Cikalleshi shënoi golin e katërt të kuqezinvje në minutën e 83-të.

SHARE