Sot dy ndeshje interesante në Superligën e Kosovës, vëmendja në kryeqytet

Sot do të zhvillohen dy ndeshje tepër interesante në futbollin kosovar.

Ndeshjet janë të vlefshme për javën e 11-të të AlbiMall Superligës së Kosovës.

Ndeshja e parë e ditës së sotme zhvillohet në stadiumin ”Sami Kelmendi” në Lipjan, ku Fushë Kosova do të luaj me Malishevën më fillim nga ora 13:00.

Skuadra e Fushë Kosovës është e fundit në tabelë me 5 pikë të grumbuluara në 10 ndeshje, ndërsa Malisheva ka 12 pikë dhe renditet në vendin e pestë.

Vëmendja kryesore do të jetë në kryeqytet, ku Prishtina do të jetë nikoqire e Gjilanit.

Bardhekaltërit aktualisht janë në pozitën e katërt me 13 pikë, ndërsa skuadra gjilanese është në vendin e shtatë me 11 pikë të grumbulluara.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, më fillim nga ora 19:00./