Moti sot: I vranët dhe me intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot pritet të mbajë mot me vranësira dhe me intervale me diell.

Sipas IHMK-së, temperaturat më të larta këtë të shtunë pritet të shkojnë deri në 22 gradë Celsius

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-22 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.