Shi i madh në Istog, vërshohen rrugët e fshatit Kaliqan

Moti i lig dhe me shi po mbretëron që dy ditë në vendin tonë.

Që nga dje, shiu nuk është ndalur e në disa komuna janë krijuar vërshime.

Në Komunën e Istogut uji i ka përfshirë rrugët e fshatit të Kaliqanit.

Siç shihet në këto pamje të dërguara nga një lexues, uji ka marrë rrugët e Kaliqanit dhe për banorët është krijuar vështirësi në qarkullim.

Meterologët kanë paralajmëruar mot të ngjashëm gjatë këtyre ditëve./