Sevilla – Manchester United, formacionet zyrtare

Sot zhvillohet gjysmëfinalja e parë e këtij sezoni të jashtëzakonshëm të Europa League.

Sevilla dhe Manchester United kërkojnë që në stadiumin “RheinEnergie” të Kolnit të sigurojnë finalen.

Gjysmëfinalja luhet në teren neutral dhe ka vetëm një ndeshje.

Këto janë formacionet zyrtare:

Sevilla: Bono; Jesús Navas, Diego Carlos, Koundé, Reguilón; Jordán, Fernando, Banega; Ocampos, En-Nesyri, Suso

Manchester United: De Gea; Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Williams; Pogba, Fred; Rashford, Bruno Fernandes, Greenwood; Martial.