Robi me fat, gruan drejtoreshë ekzekutive në këtë organizatë

Të gjithë e njohin Robert Bojaj, i cili për vite me rradhë punoj si DJ dhe prezantues në “RTV 21”, ku pas një eksperience të gjatë, la punën në këtë medium.

Teksa kurreshtja se ku do ta shohim tutje Robin po rritet, bashkëshortja e tij, gazetarja e skenaristja e njohur Getoarbë Mullqi-Bojaj, së fundi ka nisur një punë të re.

Siç kuptojmë, Getoarba, që është e bija e dy figurave emblematike të gazetarisë dhe artit, Shpresa dhe Haqif Mulliqi, është bërë drejtoreshë ekzekutive e “AGK”-së.

Pra, Getoarba, tashmë është në krye të “Asocacionit të Gazetarëve të Kosovës”.

Këto kohë gazetaren dhe skenaristen e kemi parë shpesh në televizion, por kryesisht duke folur për impenjimet e saj në jetën private.

SHARE