Real Madrid ‘ultimatum’ Mbappes, i jep afatin e fundit për të vendosur të ardhmen e tij

Real Madrid do të bëjë një përpjekje të re për të nënshkruar me Kylian Mbappe nga Paris Saint-Germain – dhe i ka dhënë sulmuesit një afat për të vendosur nëse ai dëshiron t’iu bashkohet atyre këtë verë.

Që nga 1 janari, Mbappe do të jetë në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij me PSG, që do të thotë se ai do të jetë i lirë të negociojë me klubet e tjera përpara një transferimi të mundshëm të lirë.

Real Madrid beson se ata kanë mësuar nga gabimet e bëra në verën e vitit 2022 kur menduan se do të nënshkruanin me francezin, vetëm që ai të binte dakord për një marrëveshje të re në vend të PSG.

Skuadra e La Ligës ia ka bërë të qartë 25-vjeçarit se nëse dëshiron t’i bashkohet, duhet të marrë një vendim para mesit të janarit, raporton The Athletic, transmeton Sinjali Sporti.

Disa në Real Madrid u ndjenë të tradhtuar kur, në maj 2022, Mbappe zgjodhi të rinovojë me PSG. Por pavarësisht kësaj, kontakti midis dy palëve nuk është zhdukur kurrë plotësisht.