Klopp e pranon: Kemi bërë gabime të mëdha sot ndaj Aston Villës

Ka përfunduar takimi ndërmjet Aston Villës dhe Liverpoolit, duel ky në kuadër të xhiros së katër në Premierligë.

Aston Villa e mposhti skuadrën e Klopp me rezultat final në 7:2 për t’i fituar kështu tri pikë të plota nga kjo sfidë,

Pas ndeshjes foli e edhe Jurgen Klopp, ku tha se Aston Villa bëri punë të shkëlqyer sot ndaj skuadrës së tij.

Po mund ta besoj, e pashë. Kështu që është e lehtë të besosh, sepse isha këtu. Së pari duhet të thuash që Aston Villa luajtir shumë mirë. Ata ishin shumë fizikë, shumë të zgjuar dhe shumë të drejtpërdrejtë, ne nuk ishim”, tha fillimisht Klopp.

“Ne kishim shanse të mëdha të cilat nuk i shfrytëzuam, por kur ti pranon shtatë gol – nuk jam i sigurt që mund të thuash se do të kishte qenë rezultati 7-7. Padyshim që kemi bërë shumë gabime dhe atë masive. Ne kemi humbur topa në një zonë të ndishme dhe nuk jemi mbrojtur siç duhet. Dukej sikur e humbëm komplotin pasi rezultati ishte 1-0. Nuk është një justifikim. Normalisht ju mund të jeni 1-0 duke humbur dhe të bëni gjërat që dëshironi. Ne krijuam, por nuk e mbrojtëm veten ashtu siç duhej, kështu që çdo top që humbëm ishte një sulm masiv nga Aston Villa”.

“Kjo është arsyeja pse ne pranuam dhe tre gola me devijime. Ishim të pafat, por nuk është rastësi sepse do të thotë se nuk ishte një bllok i duhur. Askush nuk duhet të fajësohet përveç meje dhe nesh”, përfundoi ai.

SHARE