REAL MADRID SHËNJESTRON FABIAN

Real Madrid ka vënë shënjestrën në mesfushorin e Napolit, Fabian Ruiz.

Sipas AS, Mbretërit janë të gatshëm që drejt Napolit për të të nisin një ofertë por që ajo duhet të vlejë 70 milionë eurove, transmeton Klan Kosova.

23 vjeçari ka bërë 40 paraqitje për klubin italian në sezonin e kaluar në të gjitha garat prej kur aty kaloi nga Real Betis dhe poashtu ka pasur paraqitje të mbresëlënëse në Kampionatin Evropian U-21.

Me 70 milionë e vlerëson Napoli yllit e ri çka mund të jetë përtej gatishmërisë së Realit që të paguajë.