Raportohet se Izraeli ka nisur sulme në Siri, lufta po bëhet më e madhe

The Guardian shkruan se Izraeli ka nisur sulme në aeroportet e Damaskut dhe Alepos në Siri, duke cituar lajmet shtetërore siriane.

Mediat lokale në Siri kishin raportuar më herët se mbrojtja ajrore ishte përdorur në aeroporte kundër sulmeve.

Ka frikë midis qeverive se dhuna mund të zbresë në një luftë më të madhe, duke përfshirë fqinjët e Izraelit, Sirinë dhe Libanin.