Pamje të rënda, momenti kur ushtari ukrainas vret katër kolegë dhe një punëtor

58

Pesë persona u qëlluan për vdekje dhe pesë të tjerë u plagosën nga një ushtar ukrainas i cili hapi zjarr në një fabrikë ushtarake.

Të shtënat ndodhën sot në mëngjes në Dnipro, në fabrikën e raketave “Pivdenmash”, gjatë dorëzimit të armëve te rojat.

Policia njoftoi se katër ushtarë dhe një grua civile janë në mesin e viktimave, raporton The Guardian.

KUJDES: Pamje të rënda