Pritjes i vije fundi, rikthehet futbolli në Kosovë

Sot nis sezoni pranveror në futbollin kosovar.

Në program janë tre ndeshje të vlefshme për 1/8 e Kupës së Kosovës.

Vëmendja kryesore do të jetë në ndeshjen mes Feronikeli 74′ dhe Malishevës.

Një ndeshje tjetër intersante do të jetë edhe ajo mes skuadrës së Suhareekës dhe Prishtina e re.

Ndeshja e fundit zhvillohet në Lipjan, aty ku Vjosa do të jetë nikoqire e 2 Korrikut.

Të tre takimet zhvillohen më fillim nga ora 13:00.